Customer ratings of Prolis


Facebook

Nakładki na ołówek i długopis

Nakładki na ołówek, długopis, kredki i inne przybory do pisania. Przeznaczone są dla dzieci prawo i lewo ręcznych. Redukują napięcie mięśni palców podczas pisania. Nasadka korygująca pomaga wyrobić prawidłowy nawyk trzymania długopisu. Jeśli mają Państwo wątpliwości jaką nakładkę wybrać, wskazówki dotyczącej jej doboru znajdą Państwo na sklepowym blogu.

Najczęściej powodem niepowodzeń w pisaniu są nieprawidłowości w napięciu mięśniowym ręki, przetrwałe odruchy. Przyczynia się to do szybkiej męczliwość ręki, drętwienia dłoni i palców, do nieprawidłowego układania palców trzymających ołówek, niezgrabnego pisma, a w efekcie do utraty motywacji i niechęć do pisania. Chcąc rozwiązać przyczynę tych trudności wskazane jest zrobienie dziecku diagnozy z zakresu pracy ręki (diagnoza Integracji Sensorycznej, Terapii ręki). Następnie zgodnie z wynikami podjęcie terapii, wykonywanie ćwiczeń/zabaw mających na celu poprawę siły ręki. Jednocześnie, na co dzień w przedszkolu/szkole możemy pomóc dziecku dopasowując odpowiednią dla niego nakładkę na ołówek/ długopis. Na chwilę obecną różnorodność nakładek pozwala dostosować nakładkę do danego ułożenia palców. Jak dobrać właściwą nakładkę

Nakładki na ołówek i długopis 

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 16 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 16 elementów

Prawidłowy chwyt ołówka ma istotne znaczenie w nauce pisania, ma wpływ na jakość pisma. Nie każde dziecko sobie z tym radzi i w związku z tym potrzebuje korekty, pomocy w prawidłowym ułożeniu palców. Pomocne w korekcie chwytu mogą być nakładki na ołówek i długopis, które ze względu na swoją różnorodność pozwalają na dobranie nakładki odpowiedniej dla danej nieprawidłowości.

Zadaniem nakładek na ołówek lub długopis jest wyrobienie u dziecka nawyku prawidłowego trzymania narzędzia pisarskiego. Korzystając z nich dziecko może skupić się głownie na pisaniu, a nie na tym jak układać palce podczas trzymania ołówka.

Nakładki mają za zadanie wyrobić u dzieci nawyk prawidłowego trzymania przyboru do pisania. Dodatkowo ergonomiczny kształt zapewnia poczucie komfortu podczas nauki pisania. Dzieci korzystające z nakładek mogą skupić się przede wszystkim na pisaniu, a nie na mechanice trzymania ołówka, co wpływa pozytywnie na poprawę charakteru pisma