Customer ratings of Prolis


Facebook

Zabawki sensoryczne

Zabawki sensoryczne to przyjemny sposób na wprowadzenie stymulacji zmysłowej dziecka. Z naszą pomocą znajdą Państwo produkty, ukierunkowane na indywidualne potrzeby swojego dziecka. W naszej ofercie znajdują się produkty do stymulacji układu dotykowego, wzrokowego, słuchowego, węchowego, układu proprioceptywnego, przedsionkowego. Gromadzimy produkty takie, aby były atrakcyjne dla dziecka a zarazem zachęcały do działania, doświadczania.

Zabawki sensoryczne 

Podkategorie

 • Zmysł Dotyku

  Zmysł dotyku jest jednym z najważniejszych układów wpływających na prawidłowy rozwój dziecka. Dotyk pozwala poznać schemat swojego ciała, uczy planować ruchami swojego ciała, koordynować go, ostatecznie wykonywać ruchy precyzyjne, drobne. Odpowiednio dobrane zabawki sensoryczne pozwolą zwiększyć zakres doświadczeń dziecka, dostarczą mu więcej informacji, przez co będzie lepiej funkcjonować, rozwijać się ruchowo. W ofercie sklepu znajdziemy zabawki sensoryczne rozwijające, stymulujące układ dotykowy. Stosowane w swobodnej zabawy w domu, jak i podczas zajęć Integracji sensorycznej, rehabilitacji czy logopedii.

 • Zmysł Ruchu

  Układ przedsionkowy odpowiedzialny za czucie ruchu. On mówi nam jak się poruszamy, jak zmienia się położenie naszego ciała, o ile się przechylamy, odpowiada za trzymanie równowagi. Ponosi dużą odpowiedzialność za swobodę ruchu, nabywanie umiejętności ruchowych, w szczególności w zakresie motoryki dużej, ale też i małej. Dobierając odpowiednio zabawki sensoryczne dla swojego dziecka wpłyniemy pozytywnie na stymulację układu przedsionkowego i równowagi, dzięki czemu dziecko będzie swobodniej się poruszało, korzystało z otaczającej go przestrzeni, a zarazem będzie pozytywnie wpływać na edukację, koncentrację uwagi u dziecka. Zmysł ruchu jest bardzo istotny w terapii integracji sensorycznej

 • Zmysł Czucia Ciała

  Zmysł czucia ciała inaczej zwany układ proprioceptywny, czyli z mięśni, stawów ścięgien. Odpowiada za prawidłowe czucie swojego ciała, świadomość swojego ciała, umiejętność prawidłowego planowania ruchu, aby wykonać planowaną czynności. Stymulacja tego zmysłu następuje podczas masaży, docisków, ćwiczeń wysiłkowych. W naszej ofercie znajdą Państwo zabawki sensoryczne, które pozwolą w swobodnej zabawie jak i podczas zajęć Integracji sensorycznej stymulować czucie ciała

 • Zmysł Słuchu

  Zmysł słuchu pozwala nam prawidłowo odbierać dźwięki dopływające z otoczenia. Istotny element znaczący w terapii integracji sensorycznej. Ma znaczący wpływ na rozwój mowy, koncentrację uwagi oraz nabywanie umiejętności takich jak czytanie czy pisanie. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty stymulujące układ słuchowy. Dla maluszków zaproponujemy Pozytywkę, dla nieco starszych instrumenty muzyczne, mema dźwiękowe,a dla najstarszych gry z elementami dźwiękowymi.

 • Zmysł Wzroku

  Mówiąc o zmyśle wzrokowym rozumiemy jak nasze mięśnie odpowiedzialne za ruchy gałek ocznych radzą sobie z ruchem czyli z wodzeniem wzrokiem za przedmiotem, z płynnością ruchu, niezależnością ruchu oczu od głowy. Poszukując zabawek stymulujących układ wzrokowy skupimy się na artykułach takich jak: oktaskop, pacynki, rakiety, galerie z obrazkami. Ćwicząc zmysł wzroku będziemy również oddziaływali na koordynację wzrokowo - ruchową.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 95 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 95 elementów

Rozwijamy się i uczymy poprzez zmysły. Pozwalają one poznawać świat, doświadczać, zbierać informacje. Integracja sensoryczna odpowiada za prawidłowy odbiór, segregacje, interpretację i integrację z wcześniejszymi informacjami. Na tej podstawie mózg się adoptuje i daje odpowiedź, czyli reakcję adaptacyjną. Stanowi to podstawę do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania w codziennym życiu. W ostatnim czasie coraz częściej spotykamy się z informacją, że dziecko ma zaburzenia integracji sensorycznej, czyli że nieprawidłowo odbiera bodźce docierające z otoczenia. Takie dziecko może borykać się z trudnościami o w czynnościach samoobsługowych, słabą motoryką małą, słabym napięciem mięśniowym, trudnościami z równowagą, planowaniem ruchowym, koordynacją ruchową, trudnościami w nauce czytania i pisania, czy trudnościami z koncentracją uwagi. W przypadku wymienionych nieprawidłowości właściwe jest podjęcie terapii integracji sensorycznej z wykwalifikowanym terapeutą. Rodzic po otrzymaniu informacji od terapeuty na temat potrzeb swojego dziecka może wspomóc terapię zakupując odpowiednie zabawki sensoryczne dla dzieci.

Poprzez odpowiednio dobrane pomoce możemy wspomóc stymulację:

 • - zmysłu ruchu ( układ przedsionkowy)
 • - zmysłu dotyku
 • - zmysłu czucia ciała (układ proprioceptywny)
 • - zmysłu wzroku
 • - zmysłu słuchu
 • - zmysłu smaku i węchu

Dobierając zabawkę sensoryczną dla swojego dziecka należy pamiętać, aby zdecydować jaki zmysł chcemy stymulować i zależnie od predyspozycji dziecka dobrać dla niego artykuł. Ważne jest, aby zabawka sensoryczna była rozwojowa, ale też atrakcyjna, aby nie przeciążała układu nerwowego dziecka. W naszej ofercie znajdą Państwo zabawki sensoryczne, pomoce do terapii integracji sensorycznej lub terapii ręki, które z powodzeniem można stosować w domu wspierając rozwój swojego dziecka.