Konkurs ZABAWKA ROKU, edycja VIII

Opublikowany: 2017-11-19 00:10:12
Kategorie: Integracja Sensoryczna , Recenzje produktów , Terapia ręki

         Zabawka roku   

                 

                    

Po raz kolejny miałam przyjemność brać udział w konkursie Zabawki roku. Przed nami było niełatwe zadanie wyboru najbardziej wartościowych produktów dla dzieci. Ogrom zabawek walczących o główną nagrodę, przedstawicieli prezentujących swoje produkty z jak najlepszej strony (trzeba przyznać, że szło im to nieźle).

   

 Zabawka Roku 2017

                       

Wybrać ten wyróżniający się produkt, który jest naprawdę wyjątkowy nie było tak łatwo. Dużo ciekawych zabawek, gier, artykułów plastycznych, produktów dla dzieci w różnym wieku.

                 

Zabawka roku jesienna  Zabawka roku edycja 8

                   

                     

W tej edycji wyjątkowo licznie prezentowała się kategoria gier – duża ilość pozycji, ciekawa i różnorodna tematyka, zróżnicowane stopnie trudności. W tym momencie pojawia się pytanie i radość jednocześnie, gry planszowe, czy ogólnie nazywane gry dla dzieci wracają do łask? Mam nadzieję, że tak ponieważ niosą one dla dziecka dużo korzyści, tj. wiedza, umiejętność rywalizacji, refleks czy tak jak w przypadku gier firmy Chicco uczą współpracy.

Prezenty na święta

 

Kolejne pozytywne spostrzeżenie to pojawienie się coraz większej ilości gier aktywizujących, motywujących do ruchu. Super! Uczmy dzieci już od małego, że ruch to zdrowie, a przede wszystkim dobra zabawa.

Ice cool 

                 

Idąc dalej myślą o aktywności ruchowej nie można pominąć produktu pod tytułem „Figelo”. Domowy, gimnastyczny plac zabaw. Zdecydowanie jestem miłośnikiem aktywności na świeżym powietrzu, jednak mając z tyłu głowy okres jesieni i zimy dobrze by było mieć taki plac zabaw w domu.

     

ZAabwka roku Figelo

      

Nie martwcie się artykuły na świeże powietrze też dopisały

Zabawka roku świątecznaSportowa zabawka roku

                       

Przeglądając kolejne zabawki dla dzieci zwróciłam uwagę na fakt, iż dużą ilość produktów stanowią zabawki  manualne. Zajmując się tematyką Terapii ręki, pracując z dziećmi mającymi trudności w grafomotoryce cieszy mnie, że oferta zabawek dla dzieci w tego zakresu jest coraz szersza, bogatsza i nie wiąże się już głównie z nawlekaniem koralików. Znajdziemy tu drukarkę do Bunchemsów – BunchBota, kredki kamienie Crayon Rocks, Kolorowanki welwetowe, piaskowe malowanki czy masy do obklejania zwierzątek.

            

Zabawki n a święta

    

Bunchbot

           
     

ZAbawka dla dzieci

Na wyróżnienie zasługuje Świetlny Spodek, który zapewni wyjątkową gimnastykę dla palców.

     

 Świetlny spodek Zabawka roku

     

  

Myślę, że patrząc na przekrój produktów domyślają się Państwo, iż wybór najlepszych produktów wcale nie jest taki łatwy. Twórczyni konkursu Magdalena Kordaszewska zadbała o to, aby w jury znalazło się szerokie grono osób blisko związanych z dziećmi. W skład jury wchodzą popularni rodzice, którym bliska jest tematyka dzieci, redaktorzy czasopism dla rodziców, specjaliści na co dzień pracujący z dziećmi. Każda z osób ma swoją wiedzę, pogląd na temat artykułów dla dzieci, potrzeb, które powinny zaspakajać rzeczy znajdujące się w najbliższym otoczeniu dziecka. Dzięki czemu w chwili podejmowania decyzji o tym, który produkt dla dzieci to ten, który zasługuje na miano Zabawki roku czy Nagrody Rodziców potrafi dochodzić do naprawdę ostrych dyskusji. Czy proponowany produkt to właśnie ten WYJĄTKOWY.

  

 Wybory zabawki roku

              

Nie mogłabym pominąć faktu, iż bezcenni podczas konkursu byli moi pomocnicy: Emilka, Kacper i Borys. Ile kosztowało ich to wysiłku widać na poniższym zdjęciu z powrotu do domu;)

Wybory zabawki roku

               

             Wszystkie nagrodzone produkty znajdą Państwo na stronie Zabawka roku.

    

      

 Autor tekstu: Hanna Kowalik - terapeuta integracji sensorycznej

Udostępnij tę treść

Dodaj komentarz