Prezent od Zajączka

Opublikowany: 2017-05-06 02:45:07
Kategorie: Recenzje produktów , Terapia ręki

Święta Wielkiej Nocy za nami, a dzieciaki cieszą się z prezentu od Zajączka. Głównym prezentem naszego malucha był samochód do skonstruowania z elementów drewnianych.

W skład zestawu wchodziły:

  • śruby w czterech kolorach,
  • płytki,
  • przód i tył auta,
  • podstawa i góra pojazdu,
  • gwoździe do wbijania,
  •  młotek,
  • śrubokręt

Że prezent będzie trafiony byłam pewna, jeżeli nawet nie od razu, to chwilę później znalazłby zastosowanie docelowe. W razie trudności auto na początku służyłoby głównie jako zabawka do ciągnięcia. Po otworzeniu pudełka zaskoczył  mnie   rozmiar śrubek - spodziewałam się większych. Zastanawiałam się czy rozmiar śrubek nie będzie za mały - przewidywany wiek zabawki to 3 lata, a malec ma trochę ponad 2,5 roku. Jednak wierzyłam w malucha i okazało się, że jak zasiadł do   skręcania to radził sobie ze śrubkami naprawdę nieźle. W pierwszym podejściu wykonaliśmy prezentację, to ja skręcałam;),    przy kolejnym już wiedział co robić i mama praktycznie była mu zbędna.

Zabawka drewniana


Zabawka drewniana do skręcania

Zabawka drewniana na śrubki

zabawka drewniana do skręcania

Zabawka drewniana ze śrubami

Czasami dla urozmaicenia trzeba było zrobić sobie przerywnik na wbijanie gwoździ...

  

Drewniany młotek z gwoźdzmi

Lub poprawić trzymanie się śrub za pomocą młotka, aby mieć pewność, że wszystko się dobrze trzyma:)

          

Drewniany młotek dla dzieci

 

Udało nam się dojść do etapu jednej bocznej ścianki i syn stwierdził, że to już na dziś wystarczy. Muszę przyznać, że byłam z niego dumna. Nie spodziewałam się, że skupi się tak długo na tej zabawie tym bardziej, że chciał jak najwięcej rzeczy zrobić sam. Tylko czasami trzeba było mu coś przytrzymać lub pokazać, gdzie ma być.

          

Drewniane auto ze śrubami

Zabawka drewniana auto

Zabawka drewniana aito

Zabawka drewniana auto

Zabawka drewniana auto

Zapomniałam dodać, że zastosowanie śrubokręta też trzeba było sprawdzić, jednak Boleś stwierdził, że wkręcanie śrubek ręką idzie znacznie wygodniej, żeby nie powiedzieć łatwiej.

W końcu, po dwóch podejściach malucha i starszaka, powstało drewniane auto, ze śrubami do samodzielnego złożenia:)

Śrubokręt dla dzieci

                   

Samochód drewniany do składania

Samochód drewniany do składania

       

Podsumowując zabawka ta jest świetnym zaspokojeniem potrzeb małego konstruktora, wielbiciela pojazdów. Sprawdzi się również, jeżeli mamy malucha, który potrzebuje poćwiczyć pracę ręki, poprawić jej sprawność, umiejętność manipulowania czy też ćwiczyć chwyt trójpalcowy (niezbędny do prawidłowego chwytu ołówka/długopisu w szkole). Pozwala potrenować koordynację wzrokowo - ruchową oraz planowanie i logiczne myślenie.

Śmiało polecamy Drewniany samochód do składania firmy Small Foot :)

Udostępnij tę treść

Dodaj komentarz