Wyjątkowe klocki Incastro! Dlaczego?

Opublikowany: 2017-10-09 23:41:24
Kategorie: Integracja Sensoryczna , Recenzje produktów

Już wyjaśniam. Otóż kiedy pokazuje klientowi w sklepie klocki Incastro, opisując je jako mądre klocki, rozbudzające wyobraźnię i logiczne myślenie. Często widzę na ich twarzach minę – co przecież to są takie dziecięce klocki, i pada odpowiedź klienta - "On już jest na nie za duży…"

Klocki incastro

Niestety drogi dorosły, wierzący w intelekt dziecka, dla którego szukasz zabawki – bardzo powierzchownie oceniasz ten produkt☹.

 klocki Incastro

Pierwszy raz klocki Incastro spotkałam na Zabawce Roku wiosna 2016. Przyznam się, że w pierwszej reakcji jak je zobaczyłam pomyślałam – „Kolejna wersja klocków Plus Plus”.

Włoskie klocki incastro

       

Na szczęście była tam Pani Magda, która bardzo obszernie, dokładnie opowiedziała mi o prezentowanych klockach i odeszłam od stoiska nie tylko z opinią diametralnie inną od początkowej. Na dodatek z mega wrażeniem na temat klocków Incastro, jakie na mnie wywarły.

Klocki dla dzieci

     

Zauważyłam także, że dzieci które podeszły do tego stoiska odbiegały od niego z wołaniem: „Mamo zobacz jakie fajne klocki!”

  klocki dla dzieci

   

Otóż jak to z klockami, tak również i te świetnie sprawdzają się w roli produktu rozwijającego kreatywność i wyobraźnię. Wyróżnia je jednak sposób łączenia/budowania. Nie są to klasyczne klocki nachodzące jeden na drugi – trzeba je ze sobą „przeplatać”, wciskać w siebie, w sposób niesymetryczny w stosunku do klasycznych klocków. Zapewniam, że jak dziecko załapie już mechanizm składania klocków, to siedzi w nich jak zahipnotyzowane.

Klocki konstrukcyjne

Zaabwa klockami

Klocki logiczne

Zabawka konstrukcyjna

zabawki kreatywne

Zabawki sensoryczne dla dzieci

         

Producent, jak i polski dystrybutor zadbali, aby pomysłów nam nie zabrakło. Zakupując pudełko klocków w środku znajdziemy książeczkę z propozycjami oraz możliwość dostępu do kart pracy, gdzie znajdziemy zadania matematyczne, układanki logiczne czy zabawy sensoryczne. W tym momencie klocki przestają być tylko zabawką, ale również staja się pomocą dydaktyczną – bardzo atrakcyjną dla dziecka.

pomoc terapeutyczna

             

Miałam przyjemność używać klocki Incastro podczas terapii integracji sensorycznej i przyznam, że nieźle się sprawdziły. Ciekawym kształtem i żywą kolorystyką przyciągały uwagę dzieci. W trakcie ćwiczeń, aby nie spędzić na tym reszty zajęć, musiałam im deklarować, że do nich wrócimy.

Terapia ręki

Klocki incastro dla dzieci

zabawka sensoryczna

     

Karty do pracy znajdą Państwo na stronie: www.incastro.pl/karty-pracy/  

O dane do logowania proszę pytać u bezpośredniego sprzedawcy lub dystrybutora.

          

Co jeszcze zaobserwowałam dla mnie istotnego w pracy? Łącząc klocki trzeba trochę pogimnastykować palce. W dzisiejszych czasach, sprawność dłoni to coraz częsty problem u dzieci. Za pomocą tych klocków możemy zaoferować świetny sposób na ćwiczenie, wzmacnianie rąk, a jednocześnie dostarczyć super zabawę.

ćwiczenia rąk

klocki konstrukcyjne dla dzieci

Klocki do budowania

 Terapia ręki

                  

Jeżeli jeszcze kogoś nie przekonałam, może informacja od samego autora klocków przekona, iż 4 klocki można połączyć na 16 różnych sposobów:)

Życzymy miłej zabawy podczas szukania wszystkich sposobów!

Klocki Incastro

    

    

    

Autor: Hanna Kowalik - terapeuta SI, pedagog specjalny

            www.gabinetprolis.pl

               

                

                  

Udostępnij tę treść

Dodaj komentarz