Gry edukacyjne – uczą i bawią!

Zabawa i nauka jednocześnie? Z wykorzystaniem gier edukacyjnych to naprawdę bardzo łatwe! W naszym sklepie internetowym Prolis.pl przygotowaliśmy szeroką gamę gier tego rodzaju przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku – od kilku do kilkunastu lat. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego!

Czym są gry edukacyjne?

Gry edukacyjne to gry, w których zasady zostały opracowane w taki sposób, aby pomagać w poszerzaniu wiedzy graczy lub też uczyć ich nowych umiejętności. Dzięki temu łączą w sobie walory rozrywkowe wraz z edukacją i są często stosowanym narzędziem dydaktycznym w placówkach oświatowych, a także w domach.

Proces nauki z wykorzystaniem gier jest bardzo atrakcyjny dla dzieci i dodatkowo jest bardzo skuteczny, ponieważ taka forma rozrywki jednocześnie stymuluje układ związany z odczuwaniem pozytywnych emocji, a także pobudza mózg do pracy, co powoduje, że zapamiętywanie nowych informacji jest jeszcze bardziej efektywne.

Rodzaje gier edukacyjnych

W sprzedaży można znaleźć rozmaite gry edukacyjne, które skoncentrowane są na treningu, czyli na trenowaniu u graczy określonych umiejętności, a także na przekazywaniu im określonej wiedzy.

W przypadku pierwszych gier celem jest między innymi poprawienie kondycji umysłowej graczy, przykładowo przez wsparcie koncentracji, pamięci, kreatywności, spostrzegawczości – tego rodzaju gry to między innymi warcaby, domino, chińczyk, gry w skojarzenia, gry matematyczne oraz gry logiczne, a także różnego rodzaju gry – układanki, mozaiki. Drugi typ gier, które koncentrują się na wiedzy, to między innymi gry uczące liter i cyfr, zwierząt, odczytywania zegara, części ciała człowieka czy też zasad ruchu drogowego.

Jak wybrać najlepszą grę edukacyjną?

Przy doborze odpowiednich gier edukacyjnych trzeba przede wszystkim kierować się wiekiem dziecka oraz jego potrzebami edukacyjnymi. Oczywiście, gry można kupić także w różnej oprawie graficznej oraz o różnej tematyce, dlatego można dobrać je indywidualnie do zainteresowań dzieci, aby granie dawało jeszcze więcej przyjemności.

W naszym sklepie internetowym Prolis.pl przygotowaliśmy dla klientów szeroką gamę gier edukacyjnych, które pozwalają na naukę na wiele różnych sposobów. Gry te to przede wszystkim produkty polskich marek, na przykład:

  • Alexander,
  • Granna
  • czy Zielona Sowa.

Gra edukacyjna marki Granna

To przeszło 150 różnorodnych propozycji, które u nas dodatkowo są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Zapraszamy serdecznie do sprawdzenia pełnego asortymentu naszych gier edukacyjnych i życzymy udanych zakupów w sklepie Prolis.pl!